Zamykanie naczynek – Laser VariLite

Niedoskonałości skóry w postaci defektów czy teleangiektazji, to problem estetyczny, który niejednokrotnie bywa powodem dyskomfortu zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Naczynka, pojawiające się nie tylko w obrębie kończyn dolnych, ale również twarzy, mogą być przyczyną dyskomfortu i złego samopoczucia. Dlatego warto poznać metody wykorzystywane w zakresie medycyny estetycznej, dzięki którym możliwe jest zniwelowanie, a nawet trwałe usunięcie wspomnianych zmian, w sposób bezpieczny dla pacjenta. Wśród nich, można wyróżnić laseroterapię, z wykorzystaniem urządzenia VariLite.

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/1-3.jpg

W naszym gabinecie posiadamy najnowszy VariLite o zwiększonej mocy lasera, która wynosi:

    •  dla długości fali 532nm: 8W

    •  dla długości fali 940 nm: 50W

Zastosowanie VariLite w medycynie estetycznej

Laseroterapia doceniana jest za swoją optymalną skuteczność i stosunkowo niską inwazyjność, a także wszechstronność zastosowania. Przy pomocy urządzenia VariLite możliwe jest usunięcie rozmaitych niedoskonałości skóry, nawet z najbardziej wrażliwych obszarów, w tym m.in. twarzy, na której wraz z wiekiem mogą pojawiać się teleangiektazje, niejednokrotnie stanowiące przyczynę obniżonej samooceny, szczególnie u kobiet.

Laser VariLite to urządzenie wykorzystujące wiązki o różnej długości fali, co pozwala na jego zastosowanie w przypadku różnorodnych przypadłości. Wśród nich, wyróżnić można m.in.:

  • trądzik różowaty,
  • teleangiektazje,
  • naczyniaki,
  • brodawki,
  • zmiany pigmentacyjne.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na wszechstronność zastosowania lasera VariLite, ale także niską inwazyjność zabiegów, w zakresie których bywa wykorzystywany. Jest to możliwe dzięki precyzyjnemu zastosowania wiązki światła, która pozwala na niwelowanie nawet najmniejszych zmian, umiejscowionych w miejscach podatnych na powstawanie podrażnień.

Laserowe zamykanie naczynek – charakterystyka

Poddanie się wspomnianej procedurze zalecane jest wtedy, gdy na skórze pojawią się wyraźne zmiany naczyniowe, których widoczność nie ulega zmniejszeniu w standardowy sposób. Zmiany naczyniowe wymagają zastosowania rozwiązań, pozwalających na ograniczenie ich widoczności w sposób trwały i bezpieczny dla osób, decydujących się na wsparcie gabinetu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest laserowe zamykanie naczynek, świadczone z wykorzystaniem urządzenia VariLite.

Dzięki zastosowaniu wspomnianej technologii, krew w naczyniu zostaje podgrzana w sposób kontrolowany, do temperatury powodującej jego obkurczenie, zamknięcie, a tym samym usunięcie.

Laserowe zamykanie naczynek – przeciwwskazania

Choć wspomniana procedura odznacza się optymalną skutecznością i niskim ryzykiem wystąpienia powikłań, poddanie się zabiegowi powinno zostać skonsultowane ze specjalistą, co pozwoli na wykluczenie przeciwwskazań oraz dobranie rozwiązania, dedykowanego konkretnemu rodzajowi przypadłości.

Wśród czynników, uniemożliwiających poddanie się laseroterapii, wyróżnić można m.in.:

  • choroby nowotworowe,
  • stany zapalne skóry,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • ciążę i okres karmienia piersią.

Laserowe zamykanie naczynek – ogólne zalecenia przed i po zabiegu

Po konsultacji ze specjalistą i wykluczeniu przeciwwskazań, konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry do wykonania laserowego zamykania naczynek. Jeśli procedura ma zostać wykonana w obrębie twarzy, konieczne jest dokładne oczyszczenie cery oraz usunięcie martwego naskórka, a także nałożenie specjalnych okularów, chroniących oczy przed błyskiem, wydzielanym podczas uwalniania wiązki światła.

Po zabiegu, zalecane jest bezwzględne unikanie ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Z tego powodu, procedury z zastosowaniem urządzeń takich jak VariLite, wykonywane są głównie w okresie jesienno-zimowym. Poza tym, miejsca poddawane działaniu lasera, powinny być intensywnie nawilżane, w celu przyspieszenia procesu regeneracji naskórka. Konieczne jest także stosowanie kremów, zapewniających ochronę przed przenikaniem promieni UV, a także ograniczenie używania kosmetyków zawierających substancje drażniące.

Przez kilka dni po zabiegu laserowego zamykania naczynek, należy również zrezygnować z intensywnych ćwiczeń, gorących kąpieli, korzystania z sauny oraz innych aktywności, mogących powodować rozszerzanie się naczyń krwionośnych.

Urządzenie VariLite to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zniwelowanie rozmaitych zmian skórnych – zarówno o podłożu barwnikowym, jak i pigmentacyjnym. Dzięki temu, może byś wykorzystywane w wielu rozmaitych procedurach, mających na celu zniwelowanie oraz trwałe usunięcie defektów, takich jak m.in. teleangiektazje, piegi, zmiany trądzikowe, a także naczyniaki, mogące wpływać na samopoczucie pacjenta.

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/1.png
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/2.png
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/3-2.png
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/4.png