Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który naturalnie występuje w naszej skórze. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w naszym organizmie co powoduje napięcie i elastyczność skóry. Niestety z biegiem lat następuje degradacja cząsteczek kwasu hialuronowego w związku z tym następuje powolny proces starzenia się skóry.

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/strona-powieki-prawa.jpg
Pacjentka lat 67 zastosowano program odbudowy jakości skóry kwasem hialuronowym. Wykonano mezoterapię oraz volumterię również kwasem hialuronowym.Pacjentka przed i po zabiegu po stronie prawej twarzy
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/strona-zmarszczki-lewa.jpg
Pacjentka lat 67 lewa strona twarzy. Przed zabiegiem i po zabiegu
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/strona-zmarszczki-prawa-1.jpg
Pacjentka lat 72 z głębokimi zmarszczkami na policzkach w okolicy brody u wargi górnej .Po ostrzyknięciu kwasem hialuronowym.
Kwas hialuronowy do wypełnienia zmarszczek jest preparatem syntetycznym a więc nie ma ryzyka wystąpienia uczulenia. Ma postać elastycznego żelu, którego cząsteczki zachowują się jak elementy budulcowe tkanek. Wielkości cząstek żelu są dopasowane do struktury tkanki danej warstwy skóry. Tym samym zapewniają wyjątkową zdolność ujędrniania, podniesienia i wygładzenia skóry. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia odpowiedni dobór terapii do poszczególnych warstw skóry zależnie od zalecanej głębokości wstrzykiwania
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/1-1.jpg
Pacjentka lat 62 z bruzdami nosowo wargowymi i "chomikami".Podano 2 ml kwasu hialuronowego w okolicę bruzd i policzków
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/2-1.jpg
Pacjentka lat 52 do korekcji kwasem hialuronowym bruzd nosowo wargowych i "marionetek". Po stronie prawej po zabiegu

Zastosowanie

Na naszym rynku jest wiele dostępnych preparatów kwasu hialuronowego. W Klinice stosujemy preparaty między innymi firmy Filorga, Croma, Galderma
Stosujemy preparaty kwasu hialuronowego, który wspomaga usuwanie zmarszczek na czole, okolicy oczu, ust, fałdów nosowo wargowych, a także w celu powiększenia ust jak i podkreślenia ich konturów oraz modelowanie owalu twarzy (okolicy policzków, brody).

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/3-1.jpg
Pacjent lat 42 z głębokimi bruzdami nosowo wargowymi i poprawy wolumetrii twarzy.Po stronie prawej 7 dni po zabiegu
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/4-1.jpg
Pacjentka lat 45 z bruzdami noaowo wargowymi i"marionetkami". Po stronie prawej uzyskany efekt po podaniu kwasu hialuronowego

Zaletą stosowania tych preparatów jest to, że nie powodują uczuleń, Unikalną cechą jest również powolna degradacja. Oznacza to, że w miarę upływu czasu materiał powoli się wchłania natomiast objętość wypełnienia pozostaje taka sama, Dlatego efekty utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Kosmetyczne efekty podania preparatu są niemal natychmiastowe a przede wszystkim naturalne.

Usuwanie zmarszczek - przebieg zabiegu

Wykonanie zabiegu wypełniania zmarszczek z zastosowaniem kwasu hialuronowego, poprzedzone jest dokładnym przygotowaniem skóry. Na około 30 min przed zastosowaniem procedury, na oczyszczoną skórę twarzy nakładany jest krem znieczulający, który minimalizuje dyskomfort pacjenta podczas zabiegu, mającego na celu likwidację zmarszczek.

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/5-1.jpg

Usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu, który ma za zadanie wypełnić bruzdy. Podawany jest on za pomocą cienkich, elastycznych igieł, których wykorzystanie nie powoduje powstawania nieestetycznych śladów i uszkodzeń. Substancja stosowana podczas przeprowadzania zabiegu, dzięki właściwościom higroskopijnym, zatrzymuje cząsteczki wody w głębokich warstwach skóry, pozostawiając skórę jednolitą, gładką i nawilżoną. Poza tym, ze względu na niską inwazyjność zabiegu, osoba poddająca się procedurze nie wymaga okresu rekonwalescencji. Dzięki temu, niemal od razu po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej, może wrócić do codziennych aktywności oraz obowiązków.

Dzięki wspomnianemu preparatowi, możliwe jest usuwanie zmarszczek i wygładzenie niedoskonałości niemal każdego obszaru twarzy, dzięki czemu ma on wszechstronne zastosowanie. Warto pamiętać, że kwas hialuronowy, wykorzystywany do wypełniania zmarszczek, jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, dlatego po pewnym czasie od wykonania zabiegu ulega wchłonięciu. Z tego względu, dla przedłużenia efektu, należy powtarzać go co 12 – 18 miesięcy.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • stany zapalne skóry( trądzik opryszczka)
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • skłonność do występowania blizn przerostowych

Objawy uboczne

  • Zaczerwienie, świąd, ból w miejscu wstrzyknięcia, obrzęk. Objawy te ustępują po 2-3 dniach od zabiegu.
  • Zgrubienie, które ustępuje samoistnie
Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest bezpłatna