Usuwanie blizn

Wiele osób zmaga się ze zmianami na skórze, jakimi są blizny, ale niewiele decyduje się na usunięcie ich. Dlaczego tak się dzieje? Być może część osób wątpi w skuteczność zabiegu, być może obawiają się bólu, albo też nigdy nie przyszło im do głowy, że jest to zabieg, który może im pomóc.

Ślady mogą być szczególnie uciążliwe, jeśli znajdują się na twarzy i są bardzo widoczne dla osób postronnych. Usuwanie blizn może być odpowiednim rozwiązaniem szczególnie dla osób, które np. zmagają się z dużymi śladami, które pozostawił po sobie intensywny trądzik. Wiele osób po przejściu przez trądzik liczy na dobrą kondycję skóry, jednak często choroba ta pozostawia po sobie bardzo widoczne ślady. Innymi przypadkami, w których warto rozważyć zabieg, jest sytuacja, w której intensywny wypadek lub przebyta choroba pozostawiła ślad, który uniemożliwia pacjentom komfortowe życie. Być może było to na tyle trudna sytuacja że można rozważyć zlikwidowanie wszystkich śladów z nią związanych – również tych, które powstały na powierzchni skóry.

Nasza warszawska klinika świadczy pomoc w zakresie usuwania blizn. Dzięki temu, że posiadamy specjalistyczny sprzęt laserowy, możliwe jest wykonanie zabiegu zgodnie z procedurą. Polega ona na pobudzaniu laserem tkanek i wymuszaniu na nich tworzenia nowej warstwy skóry, wypełnionej kolagenem, dzięki której ślad zostaje zredukowany. Jest to bezpieczna metoda, a jeśli pacjent stosuje się do wszystkich zaleceń, gojenie następuje szybko i nie ma skutków ubocznych. Często następuje potrzeba kilkukrotnego powtórzenia zabiegu, co niestety wiąże się z wydatkami, jednak są to powtórzenia konieczne do jak najlepszego uzyskania efektu.

Jak działa zabieg?

Zabieg usuwania blizn wykonuje się przy użyciu lasera, którego zadaniem jest odparowanie wody z miejsca, w które została wycelowana wiązka światła. Dzięki zlikwidowaniu zawartości wody w danym miejscu skóry, tkanka zostaje zniszczona (zwęglona). Po zagojeniu się powstałej ranki i odpadnięciu strupa (efekt podobny jest do oparzenia) widoczny jest efekt zabiegu – wygładzona blizna, pokryta nową warstwą skóry. W zależności od wielkości i głębokości śladu, może być on usunięty w całości, lub, jeśli jest duży i głęboki, może on zostać wygładzony – nie rzuca się wówczas tak bardzo w oczy.

Jakie blizny usuwamy?

• potrądzikowe,
• pourazowe,
• powstałe w wyniku operacji,
• powstałe w wyniku chorób (takich jak np. ospa),
• powstałe w wyniku przemocy lub samookaleczeń.

Usuwanie blizn nie zawsze ma tylko estetyczne właściwości. W przypadku zmian związanych z urazami, przemocą, czy autoagresją, może mieć także działanie terapeutyczne, jako że na ciele przestają istnieć jakiekolwiek widzialne przypomnienia traumatycznych wydarzeń. Usuwanie blizn przprowadza się niekiedy z powodu niebezpieczeństwa, jakie stwarzają dla człowieka – mowa tu szczególnie o śladach rozległych bądź wypukłych. Skóra na takiej zmianie jest często o wiele mniej elastyczna, stąd też możliwe jest występowanie bólów, otarć, czy też uczucia naciągnięcia, które znacznie utrudnia życie. Warto wówczas skorzystać z możliwości likwidacji śladów, jako że może ona pomóc zminimalizować dyskomfort i ból.

Usuwanie blizn to metoda prawie bezbolesna, bezpieczna i dająca efekty. W naszej klinice w Warszawie posiadamy nowoczesny sprzęt oraz mamy wszystkie niezbędne uprawnienia do obsługiwania i wykonywania zabiegów. Świadczymy pomoc, która może być przydatna dla osób z bolesnymi śladami, jak również dla tych, które chcą pozbyć się znamion zarówno ze względów estetycznych, jak i związanych z lepszym samopoczuciem oraz stanem zdrowia psychicznego.