Mezoterapia

Młodzieńczy wygląd oraz promienna, zdrowo wyglądająca cera są niezwykle ważne, szczególnie dla kobiet. Niestety, wraz z wiekiem poziom substancji odpowiedzialnych za jędrność, sprężystość i odżywienie skóry, drastycznie spada, powodując powstawanie zmarszczek, zwiotczeń oraz innych oznak starzenia. Aby na dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem, możliwe jest poddanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, pozwalającym na opóźnienie procesów starzenia się skóry oraz przywrócenie jej utraconego blasku i sprężystości. Jednym z zabiegów, świadczonych w specjalistycznych gabinetach, jest mezoterapia, doceniana za swoją niską inwazyjność oraz optymalną skuteczność.

Mezoterapia – charakterystyka i zastosowanie

Wspomniany zabieg to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zniwelowanie pierwszych oznak starzenia oraz przywrócenie skórze elastyczności, utraconej wraz z wiekiem. Mezoterapia należy do zabiegów o niskim stopniu inwazyjności, przez co ryzyko powstania skutków niepożądanych jest znacznie ograniczone. Celem mezoterapii jest dostarczenie w głębokie warstw skóry substancji odżywczych i rewitalizacyjnych, dzięki którym możliwe jest zatrzymanie procesów starzenia oraz zyskanie zdrowo wyglądającej cery.

Choć wspomniana procedura zwykle wykorzystywana jest jako metoda w walce z oznakami starzenia twarzy i dłoni, istnieje także szereg innych zastosowań mezoterapii, co czyni z niej zabieg o wszechstronnym działaniu. Poza działaniem rewitalizującym wykazuje również działanie pobudzające i regenerujące, przez co wykorzystywana jest jako wsparcie m.in. w leczeniu łysienia czy redukcji cellulitu i rozstępów.

mezoterapia
Pacjentka l.33 po kuracji osoczem bogatopłytkowym. Wykonano 3 zabiegi w odstępach 4 tygodniowych.

Mezoterapia Filorga Bio Nutri Lift

Wspomniany zabieg dedykowany jest osobom, którym zależy na przywróceniu skórze jędrności, sprężystości oraz odpowiedniego poziomu nawilżenia, w stosunkowo krótkim czasie. Bio Nutri Lift to połączenia Hydra Booster i Lift Booster, pozwalające na uzyskanie nawilżonej i odżywionej oraz jędrnej skóry.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym, których podstawą jest kwas hialuronowy, skóra zostaje właściwie nawilżona od wewnątrz. Witaminy i substancje aktywne, dodatkowo odżywiają skórę , przywracając jej zdrowy wygląd i właściwą kondycję.

Warto wspomnieć również o działaniu odmładzającym. Lift Booster. Niemal 60 składników aktywnych zawartych w preparacie, w tym m.in. witamin i minerałów, pozwala na rewitalizację skóry, zminimalizowanie widoczności oznak starzenia oraz ograniczenie postępowania procesów, wskutek których skóra traci swój atrakcyjny wygląd. Dzięki Filorga Bio Nutri Lift możliwe jest zyskanie odżywionej, młodo wyglądającej cery, w stosunkowo krótkim czasie.

Mezoterapia – wskazania

Wspomniana procedura z zakresu medycyny estetycznej, dedykowana jest przede wszystkim osobom poszukującym sposobu na zminimalizowanie oznak starzenia, odżywienie skóry, a tym samym przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu. W tym zakresie, wykorzystywana jest głównie przez panie, dla których jednolita, promienna cera jest szczególnie ważna Często, decydują się one również na zastosowanie mezoterapii w celu odmłodzenia dłoni, które są wizytówką każdej kobiety.

Zabieg ten wykorzystywany bywa również w leczeniu i profilaktyce łysienia, głównie u mężczyzn borykających się z problemem przedwcześnie wypadających włosów. Nakłuwanie skóry głowy oraz podanie w jej głąb substancji odżywczych, umożliwia spowolnienie wspomnianego procesu, pozwalając na dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem.

Mezoterapia – przeciwwskazania do poddania się zabiegowi

Choć zabieg ten należy do rozwiązań o niskim stopniu inwazyjności, należy pamiętać o tym, że tak jak w przypadku każdej procedury, istnieją pewne przeciwwskazania do poddania się mezoterapii. Wśród nich można wyróżnić m.in.:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • alergię,
  • stany zapalne skóry,
  • opryszczkę,
  • nadwrażliwość skóry.

Mezoterapia – zalecenia po zabiegu

Aby na dłużej móc cieszyć się efektami zabiegu oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, konieczne jest bezwzględne stosowanie się do zaleceń po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z sauny i solarium, a także chronić skórę poddaną procedurze przed promieniowaniem słonecznym. Z tego względu najbardziej zalecanym okresem na wykonanie mezoterapii jest okres jesienno-zimowy. Konieczne jest również ograniczenie do minimum spożywania alkoholu, a także stosowania produktów i kosmetyków, mogących mieć działanie drażniące.

Mezoterapia, należąca do zabiegów o dość ograniczonej inwazyjności, doceniana jest za swoją wszechstronność i stosunkowo niski poziom inwazyjności. Poddanie się wspomnianej procedurze, zwiększa szansę na zyskanie młodzieńczego wyglądu, nie tylko poprzez ograniczenie widoczności zmarszczek, zwiotczeń czy innych oznak starzenia, ale także leczenie przedwczesnego wypadania włosów czy usuwanie innych defektów skórnych. Warto jednak pamiętać o właściwym przygotowaniu do zabiegu oraz konsultacji ze specjalistą, który pomoże dobrać rozwiązanie, w jak największym stopniu odpowiadające potrzebom skóry pacjenta.