Powiększanie i modelowanie ust

Wydatne, kształtne usta stały się marzeniem wielu kobiet, stąd tak bardzo popularne stały się zabiegi zwiększające ich objętość, kształt i kontury. Do powiększania ust oraz modelowania ich kształtu stosuje się kwas hialuronowy w postaci żelu.

Czym jest kwas hialuronowy

Substancja ta, obok kolagenu, stanowi swoiste rusztowanie dla skóry – sprawia, że cera jest sprężysta i jędrna, odpowiada także za młody wygląd twarzy. Niestety, z biegiem lat jego ilość spada, przez co skóra traci zdolność opierania się grawitacji – kąciki warg opadają, a one same blakną i stają się trudne do odróżnienia od otaczającego je naskórka. Uzupełnienie braków tej substancji pozwala nie tylko na powiększenie ust, ale także – dzięki żelowej konsystencji – umożliwia modelowanie ust.

Jak wygląda zabieg

Naturalną cechą kwasu hialuronowego jest wiązanie i gromadzenie wody, przez co odpowiada za prawidłowe nawilżenie tkanek. By przeprowadzić modelowanie ust, używamy preparatów zawierających kwas hialuronowy. Zabieg jest nieco bolesny, w związku z tym wykonuje się znieczulenie stomatologiczne lub miejscowe. Preparat wprowadza się cienką igłą oraz kaniulą i w zależności od oczekiwań istnieje możliwość poprawienia konturu, zwiększenia objętości wargi górnej i dolnej oraz podniesienia kącików. Dużą zaletą preparatu jest jego elastyczność w związku z tym jest niewyczuwalny pod palcami. Po zabiegu występuje obrzęk warg, niekiedy zasinienie w miejscu wkłucia igłą, ale te niedogodności ustępują po kilku dniach. Zaraz po zabiegu można wrócić do pracy i innych zajęć – powiększanie ust kwasem hialuronowym zalicza się często do tak zwanych „zabiegów lunchowych”. Czas trwania zabiegu w Klinice Sfera w Warszawie to około 30 minut.

strona usta 1
Zabieg pwiększania ust. Podano 1 ml kwasu hialuronowego
strona usta 2
Zabieg powiększania i modelowania ust. Do zabiegu zużyto 1 ml kwasu hialuronowego
strona usta 3
Jest to ta sama pacjentka co po stronie lewej tylko projekcja ust boczna.
strona usta 4
strona usta 6
strona usta 7

Jakie efekty daje powiększenie i modelowanie ust

Preparat jest substancją całkowicie wchłanianą, bezpieczną. Estetyczny efekt skuteczności preparatu utrzymuje się około 6-10 miesięcy, uzależnione to jest od rodzaju skóry, trybu życia, korzystania z kąpieli słonecznych i solarium. W związku z powolną degradacją preparatu powiększanie ust lub ich modelowanie można powtórzyć po około 6 miesiącach. Ważne jest, by zrezygnować z palenia papierosów – nikotyna znacząco przyspiesza rozkładanie kwasu hialuronowego i może spowodować, że efekty utrzymają się znacznie krócej.

Przeciwwskazania przy powiększaniu ust

•    ciąża i okres karmienia piersią,
•    stany zapalne skóry,
•    choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest bezpłatna.