Laser frakcyjny CO2

Usuwanie Zmian Skórnych

Jeśli chodzi o dermatochirurgię i używane w niej narzędzia, laser frakcyjny CO2 należy do tych, po które sięga się najczęściej, jako że dzięki niemu możliwe jest precyzyjne cięcie oraz nie ma dużego niebezpieczeństwa, jeśli chodzi o uszkodzenie tkanek sąsiadujących.

Narzędzie to emituje światło (o długości fali 10600 nm), które jest silnie absorbowane przez wodę będącą głównym składnikiem tkanek miękkich naszego ciała. Efektem tego jest odparowanie wody, co sprawia, że tkanka zwęgla się i znika. Zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym CO2 charakteryzują się m.in.:
• Dużą precyzją działania,
• Brakiem krwawienia w trakcie zabiegu,
• Mniejszym bólem i obrzękiem po zabiegu (w porównaniu do interwencji chirurgicznej),
• Szybkim i sprawnym gojeniem.

Po zabiegu od razu widać efekt – laser frakcyjny pozostawia zazwyczaj żadnych śladów (możliwe jest jednak powstanie małej blizny w miejscu usuniętej zmiany). Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie lub uczucie podobne do oparzenia – dlatego jeśli usuwamy dużą zmianę lub pacjent jest wrażliwy na ból, przed zabiegiem wykonujemy znieczulenie. Najwcześniej po siedmiu, a najpóźniej po trzech tygodniach zniknie strup, który powstał w wyniku ingerencji. Jeśli usuwana zmiana była stosunkowo duża lub głęboka, możliwe jest, że po odpadnięciu strupka, w skórze widoczne będzie wgłębienie – nie należy się tym martwić, jako że wypełni się ono samo w ciągu kilku tygodni.

Zmiany, które kwalifikują się do usunięcia za pomocą lasera frakcyjnego CO2 to m.in. brodawki wirusowe, zarówno zwykłe (popularnie nazywane kurzajkami) jak i płaskie, a także brodawki łojotokowe. Usunąć można także znamiona nie zawierające barwnika oraz włókniaki miękkie. W naszej klinice w Warszawie często likwidujemy także gruczolaki potowe, przerośnięte gruczoły łojowe oraz kępki żółte powiek.

Pacjent z brodawką w okolicy skrzydełka nosa. Zmianę usunięto laserem frakcyjnym CO2. Efekt po 14 dniach od zabiegu.

Laser RENAS jest laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Jest laserem erbowo-szklanym, którym możemy wykonać zabiegi małoinwazyjne szczególnie zabiegi regenerującym tkanki. Lasery frakcyjne w odróżnieniu do tradycyjnych laserów odmładzających nie działają na całą powierzchnię skóry a jedynie jej część . Dzięki temu przy głębokim działaniu, proces gojenia przebiega szybko.

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/1-2.jpg

Jak działa laser frakcyjny Renas?

Laser Renas poprzez wytworzenie  wiązki laserowej  poniżej 0,1 mm, powoduje, że na powierzchni skóry powstają milionów stref koagulacji. Cały ten proces sterowany skanerem  przy pomocy komputera.

Strefy przegrzania tworzą mikrokolumny o głębokości do 2 mm.

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/2-2.jpg

 Laser Renas generuje wiązkę laserową średnicy poniżej 0,1 mm

Tkanka między kolumnami jest nieuszkodzona co sprawia że skóra szybko goi się po zabiegu. Co jest istotnym działaniem Lasera Renas to promień lasera nie uszkadza warstwy rogowej naskórka. Po kilku dniach od zabiegu następuje złuszczanie się naskórka.W skórze właściwej dochodzi do produkcji nowego kolagenu.

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/3.png

Wskazania do zastosowania lasera frakcyjnego CO2

Objawy starzenia: poprawa gęstości skóry,  redukcja drobnych zmarszczek i przebarwień.

· Blizny pooperacyjne, pooparzeniowe, pourazowe, potrądzikowe
· Rozstępy
· Rozszerzone pory
· Przebarwienia: melasma (plamy pociążowe, hormonalne),
przebarwienia posłoneczne i pozapalne

Na jakie okolice można stosować laser Renas?

Laser Renas możemy stosować na skórę twarzy, szyi, dekoltu w celu odmłodzenia tych okolic. W przypadku blizn i rozstępów w tych miejscach w, których występują.

Ile wykonuje się zabiegów i kiedy widoczne są efekty?

Z reguły wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w odstępie ok. 3-4 tygodni. Ilość zabiegów uzależniona jest od uzyskanego efektu. Efekt osiąga się kiedy zostanie odbudowany kolagen i dlatego ostateczny efekt widoczny jest po kilku miesiącach ale wtedy uzyskany efekt jest już trwały.

Efekty

https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/3-2.jpg
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/6.jpg
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/7.jpg
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/4-2.jpg
https://www.klinikasfera.pl/wp-content/uploads/2018/05/5-2.jpg

Jak przebiega zabieg laserem frakcyjnym Renas?

Przed zabiegiem stosujemy  na miejsce poddane zabiegowi krem znieczulający. Po około 30 -40 minutach przystępujemy do zabiegu. Po zabiegu skóra w miejscu działania lasera jest zaczerwieniona i pacjent może czuć  w tej okolicy pieczenie.

Jak przebiega proces po zabiegu?

Zabieg wykonany laserem Renas należy do zabiegów bezpiecznych Po zabiegu przez  kilka dni utrzymuje się niewielkie zaczerwienienie skóry później następuje złuszczenie naskórka. Zaraz po zabiegu pacjent może odczuwać w miejscu wykonania zabiegu pieczenie. Należy chronić po zabiegu drobne strupki, później można stosować makijaż.