Zabieg z kwasem hialuronowym – TOP regeneracja dłoni

Dłonie każdego dnia narażone są na działanie wielu czynników, które niekorzystnie wpływają na ich kondycję oraz wygląd. Pokryte cienką warstwą tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych nie mają odpowiednio wysokiej naturalnej bariery ochronnej. Niskie temperatury, wiatr, silne promienie UV czy drażniące detergenty mocno wysuszają i osłabiają skórę. Częste mycie rąk – choć jak najbardziej wskazane w celach zdrowotnych – także, niestety, może niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd. W utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia i sprężystości tkanek pomocny jest kwas hialuronowy.

Domowa pielęgnacja

Odpowiednia, codzienna pielęgnacja to podstawa, jeśli chcemy utrzymać skórę na dłoniach w dobrym stanie. Krem do rąk powinien być nie tylko na szafce nocnej, ale także w łazience czy kuchni. Dobrze jest mieć go też w torebce. Raz na jakiś czas warto dłoniom także zafundować dłuższe, głębsze odżywianie – nakładając bardziej odżywczą maską. Wybierając krem istotne jest też, aby miał ochronę UV – dłonie są bardzo narażone na niekorzystne działanie promieni słonecznych.

 

W gabinecie medycyny estetycznej

Gdy mimo stosowanej ochrony dłonie nie spełniają naszych wymagań, dobrze jest im pomóc zabiegiem medycyny estetycznej. Zastosowany preparat wnika głębiej niż zwykłe kosmetyki i działa znacznie skuteczniej. W przywróceniu zniszczonym dłoniom odpowiedniego stanu niezwykle pomocny jest kwas hialuronowy. Jedna jego cząsteczka pochłania nawet kilkaset cząsteczek wody.

Kwas hialuronowy jest nie tylko ratunkiem na zniszczone przez czynniki zewnętrzne dłonie. Znakomicie pozwala walczyć ze zmianami związanymi z wiekiem. Wypełnia ubytki tkankowe, poprawia krążenie w tkankach, redukuje zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry na dłoniach.

Zabieg z kwasem hialuronowym

Zabieg nie wymaga wcześniejszych przygotowań. W naszej klinice wykonywany jest za pomocą kaniuli [wyjaśnienie: kaniule to potocznie „tępe igły” – miękkie, tępo zakończone, o śliskiej powierzchni, dzięki czemu nie naruszają – w przeciwieństwie do igły – naczyń krwionośnych podczas wykonywania zabiegu], a w preparacie jest środek znieczulający. Nie ma potrzeby znieczulać zewnętrznie skóry – proces podania preparatu jest bezbolesny. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w głębsze warstwy skóry.  Wizyta trwa do 30 minut i nie powoduje konieczności zmiany trybu życia po wyjściu z gabinetu

Należy jedynie pamiętać, aby bezpośrednio po zabiegu unikać promieniowania słonecznego (także solarium), nie uciskać dłoni w miejscu podania preparatu oraz nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna).

Przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest uczulenie na kwas hialuronowy, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, a także ciąża i karmienie piersią.

Jaki jest efekt zabiegu z kwasem hialuronowym?

  • przywrócenie utraconej elastyczności
  • utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry
  • rewitalizacja i ujędrnienie skóry
  • pobudzenie produkcji nowego kolagenu, który jest podstawowym budulcem skóry.