Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Skóra w okolicy oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Z tego powodu, wraz z wiekiem to właśnie na niej najwcześniej pojawiają się niedoskonałości oraz zmarszczki mimiczne, przez które spojrzenie traci młodzieńczy blask. Aby na dłużej cieszyć się atrakcyjnym, świeżym spojrzeniem, warto zastanowić się, jak można zlikwidować zmarszczki pod oczami, w sposób skuteczny i bezpieczny zarazem. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oraz zabiegi wchodzące w jej zakres, dzięki którym możliwe będzie spowolnienie procesów starzenia oraz ograniczenie istniejących niedoskonałości.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Wielu osobom wydaje się, że uzyskanie gładkiej skóry pod oczami to jedynie kwestia pielęgnacji. Z pewnością ma ona znaczenie dla ogólnej kondycji skóry. Dostosowana do jej potrzeb, zapewnia odpowiednie nawilżenie i rozświetlenie. Jednak wraz z wiekiem, poziom substancji odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry drastycznie spada, czego efektem jest powstawanie niedoskonałości w formie zmarszczek i zwiotczeń. Dlatego skutecznym wsparciem w walce ze zmarszczkami okolic oczu, mogą okazać się procedury z zakresu medycyny estetycznej, które w sposób małoinwazyjny pozwolą zmniejszyć widoczność niedoskonałości, a także ograniczyć postępowanie procesu starzenia skóry.

Wśród najbardziej popularnych metod niwelowania zmarszczek pod oczami, wyróżnić można m.in. laseroterapię, która poprzez podgrzanie i obkurczenie tkanek, powoduje wzmożoną produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry. Inną procedurą wykorzystywaną do niwelowania zmarszczek w okolicach oczu, jest zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen. Przy jego pomocy, poprzez iniekcję, dochodzi do stymulacji fibroblastów, odpowiedzialnych za tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Warto zaznaczyć, że mimo niskiej inwazyjności wymienionych zabiegów, poddanie się procedurom powinno zostać skonsultowane ze specjalistą, w celu dobrania odpowiedniego rozwiązania.