Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych. Zabiegi z tego zakresu prowadzą do poprawy poczucia własnej samooceny i komfortu psychicznego leczonych kobiet . Zabieg pomaga usunąć psychiczną barierę związaną z wyglądem narządów płciowych i powoduje, że kobieta nabiera pewności.

Dla kogo

  • dla kobiet nie w pełni usatysfakcjonowanych wyglądem swoich zewnętrznych narządów płciowych
  • dla kobiet po porodach z uszkodzeniem krocza

Wargi sromowe mniejsze

Plastyka warg sromowych jest procedurą chirurgiczną mającą na celu redukcję lub zmianę kształtu warg sromowych mniejszych. Nadmierna w ocenie pacjentki wielkość lub asymetria warg sromowych może być uwarunkowana genetycznie, powstać jako wynik przebytych porodów lub być związana z fizjologicznym procesem starzenia się tej okolicy ciała. W niektórych przypadkach kobietom z dużymi wargami sromowymi może towarzyszyć ból w trakcie stosunków płciowych. Może to powodować również powodować dyskomfort podczas codziennej aktywności fizycznej, Zabieg polega na wycięciu nadmiaru wargi sromowej, przy jednoczesnym wymodelowaniu jej kształtu. Wykonuje się go zwykle w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30 minut. Występujące po zabiegu dolegliwości związane z obrzękiem wokół rany ustępują po około 7 – 14 dniach, natomiast powrót do aktywności seksualnej powinien nastąpić po 4 – 6 tygodniach.

Wargi sromowe większe

Wargi sromowe większe mogą być w ocenie kobiety za małe jak i zbyt duże. Może to być związane z nadmiernym przyrostem lub utratą masy ciała. Chirurgiczna korekcja warg sromowych większych jest możliwa i może korzystnie wpłynąć na wzrost poczucia własnej atrakcyjności. Zabieg, w zależności od problemu polega na zmniejszeniu, powiększeniu lub też skorygowaniu kształtu warg sromowych. Używane techniki to liposukcja, zabiegi chirurgiczne, przeszczep własnej tkanki tłuszczowej lub też iniekcja tzw. wypełniaczy. Zabieg wykonuje się go zwykle w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30 minut, powrót do aktywności seksualnej powinien nastąpić po upływie 2 – 4 tygodni.

Odmładzanie okolic intymnych kobiety

Z wiekiem okolice intymne kobiet również ulegają procesowi starzenia, nie są to drastyczne zmiany jednakże często są przyczyną dyskomfortu w życiu seksualnym. Aktualnie medycyna estetyczna oferuje nieinwazyjne metody odmłodzenia – przywrócenia dawnych proporcji narządom płciowym. Doskonałym rozwiązaniem jest plastyka za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego. Jednym ze wskazań do zastosowania tego preparatu jest poprawa kształtów anatomicznych żeńskich narządów płciowych. Preparat kwasu hialuronowego ulega samoistnemu biologicznemu rozpadowi i eliminacji z miejsca podania. W organizmie utrzymuje się około 6-12 miesięcy Zabieg ten jest więc procesem bezpiecznym i odwracalnym, a w celu utrzymania efektu ujędrnienia i powiększenia wybranych struktur anatomicznych sromu należy go ponowić (w terminie indywidualnie dostosowanym dla każdej pacjentki). Zabieg trwa ok. 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości jak obrzęk, który ustępuje po około 2 – 3 dniach. Efekt jest natychmiastowy. Świetne rezultaty w odmłodzeniu narządu rodnego uzyskuje się stosując osocze bogato płytkowe