Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Coraz bardziej popularna, nie tylko wśród znanych celebrytów, ale także pośród naszych przyjaciół, krewnych i sąsiadów medycyna estetyczna to fascynujący temat, nie tylko z powodu jej możliwości związanych z niewielkimi zmianami wyglądu, mającymi na celu poprawić komfort życia pacjentów. Jest ona również ‘zawieszona’ pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Bardziej ingerująca w ciało niż przeciętna wizyta u kosmetyczki, jednak nie wymaga tak długiego okresu wracania do zdrowia jak operacja plastyczna. Zabiegi wykonywane są głównie za pomocą strzykawek, fal radiowych, światła, masaży czy laserów.

Nie tylko estetyka ciała

Myśląc o zabiegach tego działu medycyny, do głowy wpadać nam mogą różne obrazy, takie jak wypełnianie zmarszczek, powiększanie ust czy też usuwanie owłosienia na stałe. Warto jednak pamiętać, że nie jest to wszystko, w czym mogą pomóc takie zabiegi. Możliwe jest zastosowanie ich w sytuacjach związanych z defektami skóry oraz dużymi znamionami, które nie tylko utrudniają pacjentom codzienne funkcjonowanie pod względem ich wyglądu, ale również jeśli chodzi o zdrowie.

Medycyna estetyczna może także pomóc w rozjaśnianiu i usuwaniu blizn. Ślady na ciele nie zawsze związane są z przebytymi operacjami czy drobnymi wypadkami. Mogą być wynikiem poważnych obrażeń, agresji czy samookaleczania się. Usunięcie blizny wówczas ma znaczenie nie tylko dla wyglądu – może być narzędziem terapeutycznym, które pomoże zapomnieć o przeżytych traumach.

Zabiegi dla estetycznego wyglądu

Poprawienie wyglądu, niezależnie czy z powodów związanych ze zdrowiem fizycznym, psychicznym czy też zwyczajnie z chęcią jego zmiany to główne cele tej gałęzi medycyny. W jej ramach możliwe są zabiegi, takie jak np.:

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą zabiegi medycyny estetycznej. Specjalistyczny sprzęt dostępny w naszej Klinice pozwala na wykonanie wielu rodzajów zabiegów w sposób profesjonalny i skuteczny.