Zastosowaniu kwasu hialuronowego

Jest jedną z substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka odpowiedzialną m.in. za jędrność, sprężystość i elastyczność skóry oraz jej odpowiednie nawilżenie. Po ukończeniu 25. Roku życia jego poziom stopniowo spada, co wiąże się z powstawaniem pierwszych oznak starzenia, postępujących wraz z wiekiem. Mowa o kwasie hialuronowym, który ze względu na swoją specyfikę, wykorzystywany jest w zakresie medycyny estetycznej w ramach rozmaitych procedur.

Kwas hialuronowy – właściwości

Jego główną zaletą, jest higroskopijność, pozwalająca na wiązanie cząsteczek wody w głębokich warstwach skóry. Dzięki niemu, jest ona sprężysta gładka i elastyczna. Wspomniana cecha ma także niebagatelny wpływ na odpowiednie nawilżenie cery, które jest niezwykle ważne dla jej odpowiedniej kondycji i estetycznego wyglądu. Zawartość kwasu hialuronowego wraz z wiekiem spada, co powoduje powstawanie zwiotczeń i zmarszczek, będących powodem niskiej samooceny, szczególnie dla kobiet. Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresy medycyny estetycznej, w ramach których wykorzystywana jest wspomniana substancja.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Jest on stosowany przez specjalistyczne gabinety, świadczące wsparcie z zakresu procedur niwelujących oznaki starzenia oraz problemy estetyczne. Kwas hialuronowy stosowany jest m.in. w zabiegach anti-aging, jako środek wypełniający zmarszczki i bruzdy. Warto pamiętać, że wspomniana substancja naturalnie rozkłada się w organizmie, przez co efekty zabiegu z jego wykorzystaniem nie są trwałe – utrzymują się 12 -18 miesięcy.