Powiększanie i modelowanie ust

Wydatne, kształtne usta stały się marzeniem wielu kobiet stąd tak bardzo popularne stały się zabiegi zwiększające ich objętość, kształt i kontury. Do powiększania ust oraz modelowania ich kształtu stosuje się kwas hialuronowy w postaci żelu.

Naturalną cechą kwasu hialuronowego jest wiązanie i gromadzenie wody przez co odpowiada za prawidłowe nawilżenie tkanek. Do modelowania ust używamy preparatów zawierający kwas hialuronowy. Zabieg jest nieco bolesny w związku z tym wykonuje się znieczulenie stomatologiczne lub miejscowe. Preparat wprowadza się cienką igłą i w zależności od oczekiwań istnieje możliwość poprawienia konturu, zwiększenia objętości wargi górnej i dolnej oraz podniesienia kącików ust. Dużą zaletą preparatu jest jego elastyczność w związku z tym jest niewyczuwalny pod palcami. Po zabiegu występuje obrzęk warg, niekiedy zasinienie w miejscu wkłucia igłą, ale te niedogodności ustępują po kilku dniach. Zaraz po zabiegu można wrócić do pracy i innych zajęć. Czas trwania zabiegu około 30 minut

strona usta 1
strona usta 2
strona usta 3
strona usta 4
strona usta 6
strona usta 7

Efekt powiększenia ust

Preparat jest substancją całkowicie wchłanianą, bezpieczną. Estetyczny efekt skuteczności preparatu utrzymuje się około 6-10 miesięcy, uzależnione to jest od rodzaju skóry, trybu życia, korzystania z kąpieli słonecznych i solarium. W związku z powolną degradacją preparatu powtórzenie aplikacji powinno się odbyć po około 6 miesiącach.

Przeciwwskazania przy powiększaniu ust

•    ciąża i okres karmienia piersią,
•    stany zapalne skóry,
•    choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest bezpłatna.