Nieoperacyjna korekcja nosa

Korekcja nosa jest jednym z zabiegów najbardziej zmieniających wygląd twarzy. Tradycyjne operacje są kosztowne i wymagają długotrwałej bolesnej rekonwalescencji. Od razu widzimy efekty, które utrzymują się w zależności od wybranego wypełniacza nawet 2 lata.
Nieoperacyjna korekta nosa to nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej pozwalający na natychmiastową korekcje garbu, nierówności i podniesienia grzbietu nosa. Dzięki zastosowaniu wypełniacza można zmieniać i modelować kształt oraz uzupełniać asymetrię. Jest to idealna alternatywa dla osób, które nie chcą lub boją poddać się nieodwracalnej, klasycznej operacji wiążącej się z długą i bolesną rekonwalescencją.
Efekty niechirurgicznej korekty są widoczne od razu, a sam zabieg trwa około 15-60 minut

Co jest używane do korekty nosa?

Podczas procedury stosowane są substancje naturalnie występujące w organizmie takie jak kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia . Toksyna botulinowa typu A wykorzystywana jest w celu podniesienia wierzchołka nosa. Metody te można łączyć w celu uzyskania pożądanego efektu..
Kwas hialuronowy jest najbardziej popularną substancją w medycynie estetycznej. Jest aplikowany w formie żelu, od razu wypełniając obszar poddawany zabiegowi. Wiąże wodę w skórze właściwej, zwiększając jej elastyczność i nadając objętości. Stosuje się go również w przypadku niepełnej satysfakcji z efektów operacji chirurgicznych odbytych w przeszłości. Jednak kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie w naturalny sposób, dlatego efekty tych zabiegów nie są bardzo trwałe i trzeba je powtarzać. W zależności od preparatu i miejsca podania mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy..
Hydroksyapatyt wapnia występuje w formie mikrosfer zawieszonych w nośniku żelowym. Jest całkowicie biokompatybilny, nie wymaga przeprowadzenia testów alergicznych przed zabiegiem. Po ok. 3 miesiącach żel jest rozkładany przez makrofagi i pobudza produkcję kolagenu przez fibroblasty. Tworzy się on wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu, które stymulują produkcję włókien i stanowią rusztowanie. Dzięki temu skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna, a efekty wypełnienia o wiele trwalsze i trzymują się od roku do nawet do 18 miesięcy.

Przebieg zabiegu

Po konsultacji z lekarzem pół godziny przed zabiegiem skóra nosa jest smarowana kremem znieczulającym (Emla). Lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły wstrzykuje w leczone okolice preparat wypełniający.  Po wstrzyknięciu lekarz modeluje substancję, by przybrała pożądany kształt. Zabieg nie jest bolesny. Po zabiegu może utrzymywać się delikatny obrzęk i zaczerwienienie leczonych okolic. Nie można też dotykać okolicy nosa i nakładać makijażu przez min. 6 godzin. Przez dwa tygodnie preparat jeszcze się uplastycznia. Po tym czasie pacjent zgłasza się do gabinetu na konsultację i razem z lekarzem ocenia efekt. To jest moment na ewentualne korekty, które zwykle są wliczone w cenę zabiegu.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: nie wykonuje się go podczas ciąży i w okresie karmienia, a także wtedy, gdy skóra w tym miejscu zmaga się z infekcją. Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny ani leków przeciwkrzepliwych i przeciwzapalnych.

Nieoperacyjna korekcja nosa z użyciem 1 ml kwasu hialuronowego. Korekcja garbka nosa, podniesienie czubka.
Nieoperacyjna korekcja nosa z użyciem 1 ml kwasu hialuronowego. Niewielka korekcja garbka, podniesienie czubka nosa i wyprostowanie linii.
Nieoperacyjna korekcja nosa z użyciem 1 ml kwasu hialuronowego. Korekcja garbka i podniesienie czubka nosa, wyprostowanie linii nosa.