Nici

Technika Nićmi Barb 4D

Nici liftingujące Barb 4D to nowa wyjątkowa nić ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici liftingujące 4D. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co zwiększa efekt liftingu. Długości nici liftingujących są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. Zabieg wykonany jest w znieczuleniu miejscowym nici są ostrożnie wprowadzane pod skórę i podtrzymują zwiotczałe tkanki.
Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego uniesienia i podtrzymania zwiotczałych tkanek. Cały zabieg trwa około 30-40 minut.
Coraz mniej pacjentów decyduje się na rozległe zabiegi operacyjne .Wynika to z tego, iż nie chcą oni operacji i problemów z nimi związanych oraz blizn pooperacyjnych.
Ich przewaga to przede wszystkim naturalny wygląd miejsca poddanego zabiegowi, generalny brak przeciwwskazań oraz niskie ryzyko powikłań. Odmłodzenie twarzy za pomocą tej metody znajduje uznanie u coraz młodszych pacjentów, którzy pragną nieznacznej zmiany jednocześnie opóźniając oznaki starzenia się i zwiotczenia skóry.

strona nitki aus przed przód
strona nitki aus po przód
strona nitki niem przed przód
strona nitki niem po przód
strona nitki szwed przed bok
strona nitki szwed po bok
strona nitki szwed przed przód
strona nitki szwed po przód

Idea zabiegu Nićmi Barb 4D

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce stymulacji i produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo potwierdzono również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal, ale w zwolnionym tempie . – Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest jednak powtarzanie zabiegu co około 2 lata.

Wskazania do zabiegu

Nici liftingujące Barb 4D polecane są pacjentom już od 30. roku. Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry i zmiana owalu twarzy. Doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, zmiany konturu linii policzków i żuchwy.
 Zalety zabiegu Nici Barb 4D:
natychmiastowy efekt liftingu
szybki i bezbolesny zabieg
bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
możliwość powtórzenia procedury
brak widoczności i wyczuwalności nici
Nici liftingujące Barb 4D posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE i mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej. Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się łączenie zabiegów Nici Barb 4D z innymi metodami odmładzania. NAJCZĘŚCIEJ najlepsze rezultaty osiągane są w połączeniu z zabiegiem wypełniania zmarszczek, oraz użyciem lasera frakcyjnego, wyniki mogą być wtedy naprawdę zaskakujące. Nici liftingujące i zabiegi wolumetryczne to zabiegi dopełniające się. Zdaniem wielu lekarzy specjalistów zabiegi nićmi Barb 4D to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego z uwagi na minimalną inwazyjność , brak skutków ubocznych oraz bardzo dobre efekty estetyczne.

Czego można spodziewać się w okresie rekonwalescencji?

Pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort mimiczny twarzy w okresie pierwszych kilku dni po zabiegu. Może to utrudniać uśmiechanie się. Pomimo, że zastosowanie nici chirurgicznych nie zalicza się do metod inwazyjnych, po zabiegu może wystąpić miejscowe swędzenie . Skóra w tym miejscu może być miękka, może wystąpić niewielki obrzęk . Aby zminimalizować swędzenie i zapobiec przemieszczaniu się nici, należy pamiętać, aby ograniczyć mimikę twarzy, nie masować ani nie pocierać skóry, nie spać na twarzy. Godzinę po zabiegu można wykonywać codzienne czynności (spacer, siedzenie, oglądanie telewizji, korzystanie z komputera itd.) jednak nie należy wykonywać ich zbyt intensywnie podczas pierwszych kilku dni. Oznacza to, że w okresie 5 dni po zabiegu nie można podejmować intensywnego wysiłku fizycznego, rozmawiać zbyt długo lub nadwyrężać mięśni mimicznych twarzy, nie należy też jej masować, golić, skrobać, pocierać, stosować środki do głębokiego oczyszczania skóry czy też spać na twarzy.

Najnowsze nici liftingujące PDO to cieniutkie i krótkie nici, które wprowadza się pod skórę w celu zbudowania “rusztowania” poprawiającego napięcie skóry. Wykonane są z polidioksanonu, czyli substancji czynnej, która po około ośmiu miesiącach od wprowadzenia w skórę, rozpuszcza się w tkance zupełnie naturalnie (w odróżnieniu od wcześniej stosowanych np. złotych nici, które były wprowadzane na stałe). Zanim to się stanie, nici drażniąc tkankę przyczyniają się do produkcji nowego kolagenu, pobudzają syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymulują fibroblasty do produkcji elastyny (białka odpowiedzialnego za elastyczność naszej skóry). W efekcie skóra z każdym dniem staje się gładsza i jędrniejsza.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, gdyż nici liftingujace PDO wykonane są z polidioksanonu, czyli znanej w medycynie od dawna substancji, którą pierwotnie stosowano w chirurgii plastycznej, ginekologii, urologii i okulistyce do szwów skórnych i podskórnych. Natomiast od kilku lat wykorzystuje się ją w medycynie estetycznej, właśnie jako antidotum na wiotkość skóry i zmarszczki, szczególnie te wokół ust (“zmarszczki palacza”), bruzdy nosowo-wargowe oraz tzw. chomiki (opadające policzki). System nici liftingujących (nazywanych fachowo nićmi First Lift PDO) powstał w Korei Południowej. Obecnie wykorzystywany jest m.in. w USA, Brazylii, Japonii i krajach Europy Zachodniej. Posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do użytku w całej Unii Europejskiej.

Czy zabieg jest bolesny i pozostawia siniaki?

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ na kilkanaście minut przed wprowadzeniem nici pod skórę stosuje się krem znieczulający. Jeśli zaś chodzi o siniaki, wiele zależy od umiejętności i wprawy lekarza oraz od miejsc wprowadzania nici. Generalnie nawet jeśli pojawiają się zaczerwienienia lub siniaki po wprowadzeniu nici, są one niewielkie, dają się łatwo ukryć pod makijażem i znikają w przeciągu dwóch tygodni. Co ważne, zabieg z użyciem nici liftingujących jest bardzo krótki (30 – 60 minut) i nie zmienia rysów twarzy pacjentki. Nie musimy więc obawiać się efektu “sztucznej maski”. Inaczej niż w przypadku tradycyjnego liftingu, metoda nie wymaga skalpela ani długiego czasu rekonwalescencji. Stworzone za pomocą nici rusztowanie gwarantuje efekt ładnego owalu twarzy i wygładzenia zmarszczek już po kilkunastu minutach.

Jak długo utrzymują się rezultaty zabiegu?

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenia nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Największym atutem nici jest ich długotrwała stymulacja komórek skóry do produkcji nowego kolagenu. Wytworzone przez nie “podskórne rusztowanie” w przeciągu kilku miesięcy staje się rusztowaniem zbudowanym z kolagenu wytworzonego przez fibroblasty skóry. Jak wiadomo, nici ulegają wchłonięciu po mniej więcej 8 miesiącach, jednak efekty ich działania są widoczne nawet do dwóch lat.

W jakim wieku najlepiej stosować nici liftingujące ?

Proces starzenia się skóry jest uzależniony od wielu czynników, takich jak chociażby: genetyka, tryb życia, częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, przewlekły stres. Warto zadbać o profesjonalną pielęgnację skóry już po trzydziestce, ale zabieg z użyciem nici liftingujących najczęściej stosuje się na opadające policzki u kobiet 40+ i poprawę jędrności skóry u kobiet 50+.  Nici są w stanie liftingować nie tylko twarz, ale dowolną partię ciała: szyję, dekolt, biust, pośladki, brzuch i nogi
Tradycyjne liftingi odchodzą do lamusa od kiedy Polki pokochały kuracje odmładzające i rewitalizujące skórę z użyciem rozpuszczalnych nici z polidioksanonu. Nici liftingujące zrewolucjonizowały myślenie o medycynie estetycznej, stając się bezapelacyjnie sprawdzoną i bezpieczną metodą odmładzania twarzy i ciała. Korzyści z takich zabiegów są długotrwałe, a efekty natychmiastowe.