Nici liftingujące

Technika Nićmi Barb 4D

Nici liftingujące Barb 4D to nowa wyjątkowa nić ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici liftingujące 4D. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co zwiększa efekt liftingu. Długości nici liftingujących są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. Zabieg wykonany jest w znieczuleniu miejscowym nici są ostrożnie wprowadzane pod skórę i podtrzymują zwiotczałe tkanki.
Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego uniesienia i podtrzymania zwiotczałych tkanek. Cały zabieg trwa około 30-40 minut.
Coraz mniej pacjentów decyduje się na rozległe zabiegi operacyjne .Wynika to z tego, iż nie chcą oni operacji i problemów z nimi związanych oraz blizn pooperacyjnych.
Ich przewaga to przede wszystkim naturalny wygląd miejsca poddanego zabiegowi, generalny brak przeciwwskazań oraz niskie ryzyko powikłań. Odmłodzenie twarzy za pomocą tej metody znajduje uznanie u coraz młodszych pacjentów, którzy pragną nieznacznej zmiany jednocześnie opóźniając oznaki starzenia się i zwiotczenia skóry.

strona nitki niem przed przód
Pacjentka przed zabiegiem poprawy owalu twarzy z użyciem nici Barb 4D
strona nitki niem po przód
Po zastosowaniu nici u pacjentki zmniejszyły się bruzdy nosowo wargowe oraz tzw. "chomiki"
strona nitki szwed przed bok
Pacjentka przed zabiegiem poprawy owalu twarzy za pomocą nici Barb 4D
strona nitki szwed po bok
Uzyskano ładny efekt linii żuchwy
strona nitki szwed przed przód
Pacjentka przed zabiegiem poprawy owalu twarzy i szyi z użyciem nici Barb 4D
strona nitki aus przed przód
Pacjentka przed zabiegiem poprawy owalu twarzy przy użyciu nici Barb 4D
strona nitki szwed po przód
Pacjentka po zabiegu uzyskano efekt poprawy linii żuchwy oraz uniesienie skóry szyi
strona nitki aus po przód
Pacjentka po zabiegu z użyciem nici haczykowatych Barb 4D

Idea zabiegu Nićmi Barb 4D

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce stymulacji i produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo potwierdzono również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal, ale w zwolnionym tempie . – Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest jednak powtarzanie zabiegu co około 2 lata.

Wskazania do zabiegu

Nici liftingujące Barb 4D polecane są pacjentom już od 30. roku. Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry i zmiana owalu twarzy. Doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, zmiany konturu linii policzków i żuchwy.
 Zalety zabiegu Nici Barb 4D:
natychmiastowy efekt liftingu
szybki i bezbolesny zabieg
bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
możliwość powtórzenia procedury
brak widoczności i wyczuwalności nici
Nici liftingujące Barb 4D posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE i mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej. Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się łączenie zabiegów Nici Barb 4D z innymi metodami odmładzania. NAJCZĘŚCIEJ najlepsze rezultaty osiągane są w połączeniu z zabiegiem wypełniania zmarszczek, oraz użyciem lasera frakcyjnego, wyniki mogą być wtedy naprawdę zaskakujące. Nici liftingujące i zabiegi wolumetryczne to zabiegi dopełniające się. Zdaniem wielu lekarzy specjalistów zabiegi nićmi Barb 4D to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego z uwagi na minimalną inwazyjność , brak skutków ubocznych oraz bardzo dobre efekty estetyczne.

Czego można spodziewać się w okresie rekonwalescencji?

Pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort mimiczny twarzy w okresie pierwszych kilku dni po zabiegu. Może to utrudniać uśmiechanie się. Pomimo, że zastosowanie nici chirurgicznych nie zalicza się do metod inwazyjnych, po zabiegu może wystąpić miejscowe swędzenie . Skóra w tym miejscu może być miękka, może wystąpić niewielki obrzęk . Aby zminimalizować swędzenie i zapobiec przemieszczaniu się nici, należy pamiętać, aby ograniczyć mimikę twarzy, nie masować ani nie pocierać skóry, nie spać na twarzy. Godzinę po zabiegu można wykonywać codzienne czynności (spacer, siedzenie, oglądanie telewizji, korzystanie z komputera itd.) jednak nie należy wykonywać ich zbyt intensywnie podczas pierwszych kilku dni. Oznacza to, że w okresie 5 dni po zabiegu nie można podejmować intensywnego wysiłku fizycznego, rozmawiać zbyt długo lub nadwyrężać mięśni mimicznych twarzy, nie należy też jej masować, golić, skrobać, pocierać, stosować środki do głębokiego oczyszczania skóry czy też spać na twarzy.

Najnowsze nici liftingujące PDO to cieniutkie i krótkie nici, które wprowadza się pod skórę w celu zbudowania „rusztowania” poprawiającego napięcie skóry. Wykonane są z polidioksanonu, czyli substancji czynnej, która po około ośmiu miesiącach od wprowadzenia w skórę, rozpuszcza się w tkance zupełnie naturalnie (w odróżnieniu od wcześniej stosowanych np. złotych nici, które były wprowadzane na stałe). Zanim to się stanie, nici drażniąc tkankę przyczyniają się do produkcji nowego kolagenu, pobudzają syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymulują fibroblasty do produkcji elastyny (białka odpowiedzialnego za elastyczność naszej skóry). W efekcie skóra z każdym dniem staje się gładsza i jędrniejsza.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Nici, wykorzystywane w liftingu twarzy tą metodą, wykonane są z polidioksanonu. Jest on wykorzystywany w medycynie od lat: w specjalizacjach takich jak ginekologia, chirurgia czy urologia stosuje się go do zszywania ran. Nie wywołuje on alergii ani powikłań, a po kilku miesiącach całkowicie wchłania się, nie pozostawiając po sobie śladu w organizmie.

Odkrycie, że polidioksanon pobudza komórki do produkcji kwasu hialuronowego czy kolagenu, rozszerzyło jego medyczne zastosowanie o zabiegi estetyczne. Nici liftingujące zostały opatentowane w Korei, dziś natomiast są stosowane w takich krajach, jak USA czy Japonia. Produkt ten posiada certyfikat CE, co oznacza, że przeszedł pozytywnie kontrole unijne i został dopuszczony do użytku na terenie Wspólnoty.

Czy zabieg jest bolesny i pozostawia siniaki?

Przed zabiegiem na obszary, które będą poddawane liftingowi, nakłada się krem znieczulający, co wpływa na odbieranie bodźców przez pacjenta w czasie zabiegu. Warto dodać, że lifting twarzy za pomocą nici jest uznawany za zabieg nieinwazyjny, nie wymaga użycia skalpela, trwa natomiast w zakresie od 30 minut do jednej godziny.

Pojawienie się siniaków jest kwestią bardzo indywidualną. Zaczerwienienia po części mają związek z umiejętnościami lekarza wykonującego zabieg oraz miejscem, nad którym on pracuje. Z drugiej jednak strony u osoby z tendencją do powstawania siniaków mogą się one pojawić bez względu na sposób przeprowadzenia liftingu. Nawet jednak, jeśli ślady na skórze faktycznie się pojawią, będą dość nieznaczne, by dało się je ukryć pod makijażem. Zaczerwienienia i siniaki znikną w czasie do dwóch tygodni.

Jak długo utrzymują się rezultaty zabiegu?

Zadaniem nici liftingujących jest poprawa wyglądu twarzy, między innymi poprzez pobudzenie komórek do produkcji substancji stanowiących naturalne rusztowanie skóry. Choć różnica widoczna jest już po zabiegu, na docelowy efekt należy poczekać około dwóch tygodni – przez ten czas stopniowo zwiększa się wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Jednocześnie z rusztowaniem stworzonym z nici zaczynają działać również naturalne podpory.

Wydawać by się mogło, że efekt zniknie w tym samym momencie, w którym nici całkowicie się wchłoną, nie jest to jednak prawda. Rezultaty zabiegu widać nawet przez dwa lata – a to z powodu zwiększonej ilości substancji takich jak kolagen w skórze.

W jakim wieku najlepiej stosować nici liftingujące ?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wygląd i kondycja skóry twarzy zależy nie tylko od wieku, ale także od trybu życia, stosowanych używek, aktywności fizycznej, stresu, odżywiania, korzystania z solarium czy przebywania w pomieszczeniach z klimatyzacją. Istotne są geny, jak również sposób, w jaki na co dzień dba się o cerę.

Nici liftingujące można zastosować nawet u osób w wieku trzydziestu lat, zwykle jednak pacjenci decydują się na zabieg w wieku ponad czterdziestu lat (korekcja opadających policzków) czy ponad pięćdziesięciu (poprawa jędrności). Warto pamiętać, że lifting za pomocą nici można przeprowadzić w dowolnym miejscu na ciele. Możliwe jest więc także poprawienie wyglądu dekoltu, nóg czy pośladków.

Lifting nieinwazyjny, wykorzystujący nici, pozwala na spowolnienie procesów starzenia się skóry oraz przywrócenia jej młodego wyglądu. Odkrycie właściwości polidioksanonu stało się przyczyną rewolucji w medycynie estetycznej.