Mezoterapia

Mezoterapia to wykorzystywana od lat w medycynie metoda leczenia stosowana przy rozmaitych schorzeniach skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych.
Mezoterapia najczęściej jest stosowana w przypadku:
– wypadania włosów
– odmładzania
– cellulitu
– rozstępów

Już w latach 70-tych metodę te zaczęto wykorzystywać dermatologii estetycznej do ostrzykiwania twarzy i ciała, zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznych. Mezoterapia to niechirurgiczna metoda stosowana dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia.

Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się również mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza).

mezoterapia
Pacjentka l.33 po kuracji osoczem bogatopłytkowym. Wykonano 3 zabiegi w odstępach 4 tygodniowych.

Mezoterapia to:

– odżywianie
– rewitalizacja
– pobudzenie
– regeneracja

Wskazania:

– regeneracja skóry (skóra zestresowana, niedotleniona,
  niedojrzała, zniszczona UV, trądzikiem, przed i po menopauzie)
– profilaktyka przeciwzmarszczkowa
– zapobieganie wypadaniu włosów
– cellulit (uda, brzuch, pośladki)

Przeciwskazania:

– alergia
– ciąża
– cukrzyca
– stany zapalne na skórze, opryszczka
– skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)

Mezoterapia powoduje rewitalizację skóry stymulując naturalne właściwości regeneracyjne skóry.
Proces ten jest wypadkową zarówno mechanicznego uszkodzenia skóry wynikającego z techniki zabiegu jak i właściwości podawanych substancji. Są nimi: witaminy, minerały, kwasy nukleinowe, cząsteczki biostymulujące oraz czynniki wzrostu.

Zabieg mezoterapii cieszy się bardzo dużą popularnością ponieważ śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Screenshot_1

CO TO JEST BIO NUTRI LIFT?

BIO NUTRI LIFT to innowacyjne połączenie dwóch zabiegów Filorga – Hydra Booster oraz Lift Booster – które dzięki synergicznemu działaniu odżywiają, nawilżają i poprawiają elastyczność skóry, aby uzyskać młodszy i wypoczęty wygląd oraz długotrwały lifting skóry.

Hydra Booster zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie i odżywienie skóry dzięki zawartości dwóch preparatów Filorga: sztandarowego NCTF®135HA o działaniu ujędrniającym i rewitalizującym skórę oraz M-HA18®, który poprawia jej nawilżenie, elastyczność oraz blask. NCTF®135HA to polirewitalizująca substancja zawierająca kwas hialuronowy i aż 59 składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry (m.in. witaminy, aminokwasy, antyoksydanty, koenzymy i minerały). Zapewnia doskonałe nawilżenie, wygładzenie powierzchownych zmarszczek, ujednolicenie kolorytu i rozświetlenie skóry. M-HA18® to preparat zawierający kwas hialuronowy i glicerol, który daje bardzo głębokie nawilżenie i ujędrnienie skóry oraz zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami. Połączenie substancji zawartych w obu produktach to unikatowy, skondensowany zastrzyk odmładzający dla skóry.

Drugi zabieg wchodzący w skład kuracji BIO NUTRI LIFT – Lift Booster – łączy skuteczność bogatego w kwas hialuronowy i 59 składników stymulujących skórę: NCTF®135HA oraz preparatu liftingującego i wypełniającego drobne i powierzchowne zmarszczki: ART FILLER FINE® LINES. NCTF®135HA odżywia skórę, poprawia jej jakość i poziom nawilżenia, wyrównuje jej koloryt oraz zmniejsza pory, podczas gdy ART FILLER FINE® LINES, dzięki zawartości 3 form kwasu hialuronowego, liftinguje twarz oraz wygładza już widoczne drobne i powierzchowne zmarszczki (kurze łapki, okolica ust).

JAKIE REZULTATY DAJE BIO NUTRI LIFT?

BIO NUTRI LIFT to doskonały duet dwóch zabiegów, który skutecznie sprawdza się w walce z oznakami starzenia, odżywia oraz przywraca prawidłowy poziom nawilżenia i blask skóry oraz liftinguje twarz. Dzięki synergicznemu zastosowaniu dwóch procedur Hydra Booster oraz Lift Booster, BIO NUTRI LIFT zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki oraz działa ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory. Dzięki zawartości wypełniacza ART FILLER FINE® LINES, zapewnia długotrwały efekt liftingu, rewitalizuje skórę, stymuluje produkcję włókien kolagenu oraz elastyny oraz wygładza drobne zmarszczki.

BIO NUTRI LIFT to nie tylko znakomity zabieg dla osób, których twarz wymaga liftingu a skóra odżywienia i nawilżenia. Jest to świetny zabieg profilaktyczny, który przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry.

Skuteczność preparatów wykorzystanych w zabiegu BIO NUTRI LIFT została potwierdzona w badaniach klinicznych i instrumentalnych:

  • NCTF® (wolny kwas hialuronowy + 59 składników aktywnych):
Screenshot_2
  • M-HA18® (wolny kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej + glicerol)
Screenshot_3
  • ART FILLER® FINE LINES (3 formy kwasu hialuronowego)
Screenshot_4
Efekt BIO NUTRI LIFT jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Powtarzany w indywidualnie dopasowanym czasie protokół zabiegów zwiększa rezultaty i zapewnia długotrwały oraz młodszy i wypoczęty wygląd twarzy.
Screenshot_5

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST BIO NUTRI LIFT?

To zabieg dla osób z cienką, wiotką i odwodnioną skórą, która wymaga odżywienia i liftingu. BIO NUTRI LIFT rekomenduje się również osobom z poszarzałą skórą, która wymaga regeneracji oraz rozświetlenia, na której widoczne są powierzchowne zmarszczki i/lub rozszerzone pory. Dzięki właściwościom liftingującym pomaga przywrócić młodzieńczy kontur twarzy.
To również świetne zabiegi prewencyjne dla osób, które chcą opóźnić proces starzenia.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG BIO NUTRI LIFT?

Na początku wykwalifikowany i przeszkolony lekarz przeprowadza dokładny wywiad i badanie skóry. Określa jej potrzeby oraz miejsca aplikacji preparatu. Ustala też z pacjentem plan terapii.
Jeśli pacjent obawia się dyskomfortu, lekarz może znieczulić skórę, nakładając krem znieczulający.
Sam zabieg BIO NUTRI LIFT trwa zwykle ok. 20 minut i polega na starannej aplikacji preparatów we właściwe partie twarzy lub inne części ciała.
Po zakończonym zabiegu lekarz może delikatnie przemasować skórę.
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zabieg BIO NUTRI LIFT należy powtórzyć po 6 miesiącach. Pomiędzy zabiegami zaleca się serię pojedynczych zabiegów Hydra Booster lub Lift Booster – w zależności od oczekiwań pacjenta i kondycji skóry – powtórzonych co 1 miesiąc.

JAKIE SĄ WSKAZANIA POZABIEGOWE?

W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i wysokiej temperatury.

CZY PO INIEKCJI BIO NUTRI LIFT MOGĄ WYSTĄPIĆ SKUTKI UBOCZNE?

Badania kliniczne dowiodły, że te preparaty zawarte w kuracji BIO NUTRI LIFT są znakomicie tolerowane przez skórę. Jednak, jak w wypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą zdarzyć się niewielkie i krótkotrwałe działania niepożądane. Są to głównie: siniaczki i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Ustępują one zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu.
Przed iniekcją lekarz wykonujący zabieg szczegółowo omawia z pacjentem kwestie bezpieczeństwa i ewentualnych działań niepożądanych.

JAKIE SĄ PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU BIO NUTRI LIFT?

Każdy zabieg BIO NUTRI LIFT odbywa się po wnikliwym wywiadzie przeprowadzonym przez lekarza.
Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu BIO NUTRI LIFT są:

  • ciąża;
  • alergia;
  • cukrzyca (niewyrównana);
  • stany zapalne skóry;
  • opryszczka;
  • terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry;
  • choroba nowotworowa.

BIO NUTRI LIFT to idealne rozwiązanie dla osób, które już podczas jednego zabiegu chciałyby poprawić nawilżenie i odżywienie skóry oraz przywrócić jej jędrność i piękny, młody owal twarzy.