Mezoterapia

Młodzieńczy wygląd oraz promienna, zdrowo wyglądająca cera są niezwykle ważne, szczególnie dla kobiet. Niestety, wraz z wiekiem poziom substancji odpowiedzialnych za jędrność, sprężystość i odżywienie skóry, drastycznie spada, powodując powstawanie zmarszczek, zwiotczeń oraz innych oznak starzenia. Aby na dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem, możliwe jest poddanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, pozwalającym na opóźnienie procesów starzenia się skóry oraz przywrócenie jej utraconego blasku i sprężystości. Jednym z zabiegów, świadczonych w specjalistycznych gabinetach, jest mezoterapia, doceniana za swoją niską inwazyjność oraz optymalną skuteczność.

Mezoterapia – charakterystyka i zastosowanie

Wspomniany zabieg to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zniwelowanie pierwszych oznak starzenia oraz przywrócenie skórze elastyczności, utraconej wraz z wiekiem. Mezoterapia należy do zabiegów o niskim stopniu inwazyjności, przez co ryzyko powstania skutków niepożądanych jest znacznie ograniczone. Celem mezoterapii jest dostarczenie w głębokie warstw skóry substancji odżywczych i rewitalizacyjnych, dzięki którym możliwe jest zatrzymanie procesów starzenia oraz zyskanie zdrowo wyglądającej cery.

Choć wspomniana procedura zwykle wykorzystywana jest jako metoda w walce z oznakami starzenia twarzy i dłoni, istnieje także szereg innych zastosowań mezoterapii, co czyni z niej zabieg o wszechstronnym działaniu. Poza działaniem rewitalizującym wykazuje również działanie pobudzające i regenerujące, przez co wykorzystywana jest jako wsparcie m.in. w leczeniu łysienia czy redukcji cellulitu i rozstępów.

mezoterapia
Pacjentka l.33 po kuracji osoczem bogatopłytkowym. Wykonano 3 zabiegi w odstępach 4 tygodniowych.

Mezoterapia Filorga Bio Nutri Lift

Wspomniany zabieg dedykowany jest osobom, którym zależy na przywróceniu skórze jędrności, sprężystości oraz odpowiedniego poziomu nawilżenia, w stosunkowo krótkim czasie. Bio Nutri Lift to połączenia Hydra Booster i Lift Booster, pozwalające na uzyskanie nawilżonej i odżywionej oraz jędrnej skóry.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym, których podstawą jest kwas hialuronowy, skóra zostaje właściwie nawilżona od wewnątrz. Witaminy i substancje aktywne, dodatkowo odżywiają skórę , przywracając jej zdrowy wygląd i właściwą kondycję.

Warto wspomnieć również o działaniu odmładzającym. Lift Booster. Niemal 60 składników aktywnych zawartych w preparacie, w tym m.in. witamin i minerałów, pozwala na rewitalizację skóry, zminimalizowanie widoczności oznak starzenia oraz ograniczenie postępowania procesów, wskutek których skóra traci swój atrakcyjny wygląd. Dzięki Filorga Bio Nutri Lift możliwe jest zyskanie odżywionej, młodo wyglądającej cery, w stosunkowo krótkim czasie.

Mezoterapia – wskazania

Wspomniana procedura z zakresu medycyny estetycznej, dedykowana jest przede wszystkim osobom poszukującym sposobu na zminimalizowanie oznak starzenia, odżywienie skóry, a tym samym przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu. W tym zakresie, wykorzystywana jest głównie przez panie, dla których jednolita, promienna cera jest szczególnie ważna Często, decydują się one również na zastosowanie mezoterapii w celu odmłodzenia dłoni, które są wizytówką każdej kobiety.

Zabieg ten wykorzystywany bywa również w leczeniu i profilaktyce łysienia, głównie u mężczyzn borykających się z problemem przedwcześnie wypadających włosów. Nakłuwanie skóry głowy oraz podanie w jej głąb substancji odżywczych, umożliwia spowolnienie wspomnianego procesu, pozwalając na dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem.

Mezoterapia – przeciwwskazania do poddania się zabiegowi

Choć zabieg ten należy do rozwiązań o niskim stopniu inwazyjności, należy pamiętać o tym, że tak jak w przypadku każdej procedury, istnieją pewne przeciwwskazania do poddania się mezoterapii. Wśród nich można wyróżnić m.in.:

 • ciążę i karmienie piersią,
 • alergię,
 • stany zapalne skóry,
 • opryszczkę,
 • nadwrażliwość skóry.

Mezoterapia – zalecenia po zabiegu

Aby na dłużej móc cieszyć się efektami zabiegu oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, konieczne jest bezwzględne stosowanie się do zaleceń po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z sauny i solarium, a także chronić skórę poddaną procedurze przed promieniowaniem słonecznym. Z tego względu najbardziej zalecanym okresem na wykonanie mezoterapii jest okres jesienno-zimowy. Konieczne jest również ograniczenie do minimum spożywania alkoholu, a także stosowania produktów i kosmetyków, mogących mieć działanie drażniące.

Mezoterapia, należąca do zabiegów o dość ograniczonej inwazyjności, doceniana jest za swoją wszechstronność i stosunkowo niski poziom inwazyjności. Poddanie się wspomnianej procedurze, zwiększa szansę na zyskanie młodzieńczego wyglądu, nie tylko poprzez ograniczenie widoczności zmarszczek, zwiotczeń czy innych oznak starzenia, ale także leczenie przedwczesnego wypadania włosów czy usuwanie innych defektów skórnych. Warto jednak pamiętać o właściwym przygotowaniu do zabiegu oraz konsultacji ze specjalistą, który pomoże dobrać rozwiązanie, w jak największym stopniu odpowiadające potrzebom skóry pacjenta.

Screenshot_1

CO TO JEST BIO NUTRI LIFT?

BIO NUTRI LIFT to innowacyjne połączenie dwóch zabiegów Filorga – Hydra Booster oraz Lift Booster – które dzięki synergicznemu działaniu odżywiają, nawilżają i poprawiają elastyczność skóry, aby uzyskać młodszy i wypoczęty wygląd oraz długotrwały lifting skóry.

Hydra Booster zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie i odżywienie skóry dzięki zawartości dwóch preparatów Filorga: sztandarowego NCTF®135HA o działaniu ujędrniającym i rewitalizującym skórę oraz M-HA18®, który poprawia jej nawilżenie, elastyczność oraz blask. NCTF®135HA to polirewitalizująca substancja zawierająca kwas hialuronowy i aż 59 składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry (m.in. witaminy, aminokwasy, antyoksydanty, koenzymy i minerały). Zapewnia doskonałe nawilżenie, wygładzenie powierzchownych zmarszczek, ujednolicenie kolorytu i rozświetlenie skóry. M-HA18® to preparat zawierający kwas hialuronowy i glicerol, który daje bardzo głębokie nawilżenie i ujędrnienie skóry oraz zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami. Połączenie substancji zawartych w obu produktach to unikatowy, skondensowany zastrzyk odmładzający dla skóry.

Drugi zabieg wchodzący w skład kuracji BIO NUTRI LIFT – Lift Booster – łączy skuteczność bogatego w kwas hialuronowy i 59 składników stymulujących skórę: NCTF®135HA oraz preparatu liftingującego i wypełniającego drobne i powierzchowne zmarszczki: ART FILLER FINE® LINES. NCTF®135HA odżywia skórę, poprawia jej jakość i poziom nawilżenia, wyrównuje jej koloryt oraz zmniejsza pory, podczas gdy ART FILLER FINE® LINES, dzięki zawartości 3 form kwasu hialuronowego, liftinguje twarz oraz wygładza już widoczne drobne i powierzchowne zmarszczki (kurze łapki, okolica ust).

JAKIE REZULTATY DAJE BIO NUTRI LIFT?

BIO NUTRI LIFT to doskonały duet dwóch zabiegów, który skutecznie sprawdza się w walce z oznakami starzenia, odżywia oraz przywraca prawidłowy poziom nawilżenia i blask skóry oraz liftinguje twarz. Dzięki synergicznemu zastosowaniu dwóch procedur Hydra Booster oraz Lift Booster, BIO NUTRI LIFT zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki oraz działa ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory. Dzięki zawartości wypełniacza ART FILLER FINE® LINES, zapewnia długotrwały efekt liftingu, rewitalizuje skórę, stymuluje produkcję włókien kolagenu oraz elastyny oraz wygładza drobne zmarszczki.

BIO NUTRI LIFT to nie tylko znakomity zabieg dla osób, których twarz wymaga liftingu a skóra odżywienia i nawilżenia. Jest to świetny zabieg profilaktyczny, który przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry.

Skuteczność preparatów wykorzystanych w zabiegu BIO NUTRI LIFT została potwierdzona w badaniach klinicznych i instrumentalnych:

 • NCTF® (wolny kwas hialuronowy + 59 składników aktywnych):
Screenshot_2
 • M-HA18® (wolny kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej + glicerol)
Screenshot_3
 • ART FILLER® FINE LINES (3 formy kwasu hialuronowego)
Screenshot_4
Efekt BIO NUTRI LIFT jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Powtarzany w indywidualnie dopasowanym czasie protokół zabiegów zwiększa rezultaty i zapewnia długotrwały oraz młodszy i wypoczęty wygląd twarzy.
Screenshot_5

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST BIO NUTRI LIFT?

To zabieg dla osób z cienką, wiotką i odwodnioną skórą, która wymaga odżywienia i liftingu. BIO NUTRI LIFT rekomenduje się również osobom z poszarzałą skórą, która wymaga regeneracji oraz rozświetlenia, na której widoczne są powierzchowne zmarszczki i/lub rozszerzone pory. Dzięki właściwościom liftingującym pomaga przywrócić młodzieńczy kontur twarzy.
To również świetne zabiegi prewencyjne dla osób, które chcą opóźnić proces starzenia.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG BIO NUTRI LIFT?

Na początku wykwalifikowany i przeszkolony lekarz przeprowadza dokładny wywiad i badanie skóry. Określa jej potrzeby oraz miejsca aplikacji preparatu. Ustala też z pacjentem plan terapii.
Jeśli pacjent obawia się dyskomfortu, lekarz może znieczulić skórę, nakładając krem znieczulający.
Sam zabieg BIO NUTRI LIFT trwa zwykle ok. 20 minut i polega na starannej aplikacji preparatów we właściwe partie twarzy lub inne części ciała.
Po zakończonym zabiegu lekarz może delikatnie przemasować skórę.
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zabieg BIO NUTRI LIFT należy powtórzyć po 6 miesiącach. Pomiędzy zabiegami zaleca się serię pojedynczych zabiegów Hydra Booster lub Lift Booster – w zależności od oczekiwań pacjenta i kondycji skóry – powtórzonych co 1 miesiąc.

JAKIE SĄ WSKAZANIA POZABIEGOWE?

W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i wysokiej temperatury.

CZY PO INIEKCJI BIO NUTRI LIFT MOGĄ WYSTĄPIĆ SKUTKI UBOCZNE?

Badania kliniczne dowiodły, że te preparaty zawarte w kuracji BIO NUTRI LIFT są znakomicie tolerowane przez skórę. Jednak, jak w wypadku wszystkich zabiegów polegających na przerwaniu ciągłości naskórka, mogą zdarzyć się niewielkie i krótkotrwałe działania niepożądane. Są to głównie: siniaczki i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Ustępują one zwykle od 3 do 6 dni po zabiegu.
Przed iniekcją lekarz wykonujący zabieg szczegółowo omawia z pacjentem kwestie bezpieczeństwa i ewentualnych działań niepożądanych.

JAKIE SĄ PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU BIO NUTRI LIFT?

Każdy zabieg BIO NUTRI LIFT odbywa się po wnikliwym wywiadzie przeprowadzonym przez lekarza.
Przeciwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu BIO NUTRI LIFT są:

 • ciąża;
 • alergia;
 • cukrzyca (niewyrównana);
 • stany zapalne skóry;
 • opryszczka;
 • terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry;
 • choroba nowotworowa.

BIO NUTRI LIFT to idealne rozwiązanie dla osób, które już podczas jednego zabiegu chciałyby poprawić nawilżenie i odżywienie skóry oraz przywrócić jej jędrność i piękny, młody owal twarzy.