Leczenie łysienia

Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia jest mezoterapia włosów z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego lub komórek macierzystych pobieranych z krwi pacjenta. Na czym polega ten zabieg o dla kogo jest przeznaczony?


Najskuteczniejszą metodą stymulacji wzrostu silnych i mocnych włosów jest mezoterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednim preparatem, dostosowanym do potrzeb pacjenta. Wstrzykiwane pod skórę specjalnych koktajli zawierających witaminy, aminokwasy i mikroelementy pozwala odnowić i regenerować słabe, szare i cienkie włosy. Koktajle z peptydami działają odżywczo, stymulując je do wzrostu. W efekcie włosy staja się mocniejsze, zregenerowane, grubsze, bardziej nawilżone i lśniące. Aby rezultaty mezoterapii z użyciem koktajli były trwałe i widoczne, należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.


Mezoterapia z użyciem osocza bogato płytkoweg

 

Mezoterapia z użyciem osocza bogato płytkowego jest terapią wskazaną zarówno dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi silnego odżywienia. Koncentrat bogato płytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Uzyskane osocze bogato płytkowe będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Lekarz osoczem ostrzykuje skórę głowy pacjenta. Nie jest to zabieg bezbolesny, ale krótki. Jednorazowa wizyta trwa od 10 do 15 minut. Po jednym dniu nie widać już ukłuć igły i można spokojnie iść do pracy. Po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym odrastają nowe i mocniejsze włosy, jest ich też więcej niż było wcześniej – z jednej cebulki wyrasta więcej niż jeden włos. W efekcie zabieg powstrzymuje wypadanie włosów i hamuje proces łysienia. Na rezultaty trzeba jednak nieco poczekać, ponieważ proces odrostu nowego włosa trwa 3 miesiące. Dla najlepszych efektów wskazane jest wykonanie serii 3 zabiegów co 2 miesiące.


Mezoterapia z użyciem komórek macierzystych


Inaczej jest w przypadku mezoterapii z użyciem komórek macierzystych. Wykonuje się go tylko raz, a efekt jest natychmiastowy. Komórki macierzyste pobierane są z krwi lub tłuszczu pacjenta w specjalnym procesie separacji komórek macierzystych. Jest to bardzo zaawansowana technologicznie metoda, całkowicie sterylna i bezpieczna. Tak pozyskane komórki macierzyste podawane są pacjentowi w celu pobudzania komórek skóry i jej przydatków. Użycie tej metody najbardziej wskazane jest w przypadku pacjentów zaawansowaną utratą włosów. Podczas jednego z badań dermatologicznych w Pensylwanii stwierdzono, że badani łysi wcale nie są łysi. Jak to tłumaczyć? Czasami wydaje się, że w danym miejscu na głowie nie mamy włosów, a tymczasem są tam cebulki. Wystarczy poddać je stymulacji. Zabieg mezoterapii jest obecnie najbardziej skuteczną nieinwazyjną metodą leczenia łysienia. Komórki macierzyste pobudzają nawet uśpione cebulki do produkcji włosów i przy odnowie komórkowej są w stanie wywołać powstawanie nowych cebulek włosowych.


Kto może poddać się mezoterapii włosów?


Zabiegom mezoterapii osoczem bogato płytkowym i komórkami macierzystymi mogą poddać się wszyscy z wyjątkiem osób z niektórymi chorobami układu krwionośnego. U takich ludzi przeszkodą może być problem z pobraniem wystarczającej ilości krwi, potrzebnej do wykonania zabiegów. Takie ryzyko istnieje, kiedy pacjent ma słabe i schowane żyły. Krew pacjenta może też mieć bardzo małe stężenie komórek macierzystych, przez co nie jest możliwe zebranie odpowiedniej ich ilości i wykonanie mezoterapii z ich użyciem.


Jak długo utrzymują się rezultaty mezoterapii?


Wszystko zależy od genetyki o od nas samych. Jeśli nie zmienimy swojego trybu życia, nie wyeliminujemy stresu i nie zmienimy nawyków żywieniowych, zarówno problem łysienia, jak i osłabionych włosów powróci.

11
1

Pacjentka po nagłej utracie włosów z niewiadomej przyczyny (nie po chemioterapii). Wykonane wszystkie badania w normie.

2
22

Zanim pojawiła się w Klinice leczona była tradycyjnymi metodami przez 8 miesięcy bez rezultatu.

1
2

Trafiła do Kliniki  Sfera gdzie zastosowano MEZOTERAPIĘ Z OSOCZA BOGATO PŁYTKOWEGO.

1
2

  Sukcesywnie postępowała zauważalna poprawa.

1
2

Po 6 miesiącach terapii w Klinice Sfera osiągnięto rezultat.