Poprawianie owalu twarzy

Z wiekiem zaciera się naturalny kształt, owal twarzy. Dzieję się tak dlatego, że z biegiem lat ubywa tkanki tłuszczowej na twarzy – pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, obniżają kąciki ust i zwęża się czerwień warg.
Zanik tłuszczu na skroniach i policzkach oraz utrata masy kostnej powoduje zmianę proporcji twarzy i przeniesienie punktu ciężkości w dół. O ile młodą twarz można wpisać w trójkąt, którego podstawa znajduje się na linii oczu, a wierzchołek na brodzie, to z upływem czasu ten trójkąt się odwraca. Grawitacja i malejąca sprężystość skóry sprawiają, że pozostały tłuszcz przemieszcza się w dół, tworząc „chomiki” i drugi podbródek, zupełnie zmieniając owal twarzy i nadając jej smutny wygląd. Efekt prawdziwego odmłodzenia zapewnić mogą jedynie profesjonalne zabiegi – mniej lub bardziej inwazyjne, zależnie od zaawansowania problemu.

Nadanie właściwego owalu twarzy nie zawsze musi oznaczać konieczność poddania się zabiegom chirurgicznym. Czasem aby osiągnąć zamierzony efekt, wystarczy tylko niewielka ingerencja. Jest to możliwe dzięki najnowszym metodom medycyny estetycznej, takim jak wolumetria, umożliwiający modelowanie twarzy bez użycia skalpela.
Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy, harmonijny wygląd.
Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Kwas hialuronowy pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki. Wolumetria to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Pozwala:
odtworzyć prawidłowe proporcje i symetrię twarzy
wymodelować policzki lub podbródek
wymodelować owal twarzy, zlikwidować tzw. „chomiki”
Zabieg, poprzedzony dokładną oceną proporcji twarzy, trwa około 30 minut. Polega na przywróceniu właściwej objętości i położenia tkanek miękkich (czyli ich wolumetrycznym wypełnieniu) oraz korekcji owalu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Kwas wprowadza się za pomocą specjalnej, miękkiej, tępo zakończonej igły – kaniuli. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom kwas hialuronowy działa jak gąbka – pobiera wodę z otaczającego środowiska zwiększając swoją objętość.
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast, a pełny rezultat ujawnia się stopniowo w ciągu miesiąca i utrzymuje ok.12 miesięcy

strona nitki miara przed przód
Pacjentka przed terapią poprawy owalu twarzy i zmniejszenia bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym
strona nitki miara po przód
Pacjentka po podaniu kwasu hialuronowego. Poprawiono owal twarzy. Zredukowano bruzdy nosowo wargowe i "chomiki"
strona owal 4 przed
strona owal 4 po
strona owal 5 przed
strona owal 5 po

Przeciwwskazania

ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew, alergia na którykolwiek ze składników preparatu, skłonność do tworzenia się bliznowców (kleoidów)

Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy, harmonijny wygląd.
Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Kwas hialuronowy pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki.
Wolumetria to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Wskazania

– uwydatnienie kości policzkowych
– unoszenie opadających policzków tzw. „chomików”
– modelowanie policzków
– wypełnienie „doliny łez”
– konturowanie zarysu żuchwy
– wyrównanie ubytków objętości twarzy
Wolumetria wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy i wstrzykiwaną w głębokie warstwy skóry. Stosowane preparaty są bezpieczne dla zdrowia, kwas hialuronowy jest bowiem substancją naturalnie występującą w skórze. Odpowiada on m.in. za jędrność, której poziom zmniejsza się wraz z wiekiem.

Przebieg zabiegu

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Iniekcja odbywa się za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły). Wolumetria wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczną, która wstrzykiwana jest w głębokie warstwy skóry.
Zapewniają one natychmiastowe i długotrwałe efekty: 12-18 miesięcy.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, odczuwalne jest lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. Można zastosować znieczulenie miejscowe, jednak raczej jest to niepotrzebne, gdyż większość nowoczesnych preparatów zawiera lidokainę. Zabieg trwa ok. 20 minut.
W miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekkie zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaczki, które można zamaskować makijażem korekcyjnym.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.
Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat.

Efekty zabiegu

– poprawa owalu twarzy
– redukcja opadających policzków tzw. „chomików”
– wypełnienie zapadniętych policzków
– uwydatnienie kości policzkowych
– wypełnienie „doliny łez”
– uwydatnienie kości żuchwy
– redukcja nawet głębokich zmarszczek i bruzd
– poprawa napięcia , elastyczności i nawilżenia skóry

strona owal 1
strona owal 2
strona owal 3